Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] [1.4TSI] Wyłączenie rozgrzewania katalizatora

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] [1.4TSI] Wyłączenie rozgrzewania katalizatora

    Ktoś chętny użyczyć własne auto swojemu dziecku albo tej dziewczynce z filmu :?: :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech
    youtu.be/7kx67NnuSd0

  • #2
    [O2FL] [1.4TSI] Wyłączenie rozgrzewania katalizatora

    Witam

    Wkurza mnie niemiłosiernie system "rozgrzewania katalizatora" czyli plucie paliwem na lewo i prawo po rozruchu silnika (podwyższone obroty, wypadające zapłony itp.).
    Kiedyś na tym forum pisano, że rzecz dzieje się gdy temperatura na zewnątrz jest powyżej 17*C.
    Pomysł jest taki, żeby na czas rozruchu "oszukać" czujnik tak, aby system myślał że jest np. 0*C. Czy wiadomo z którego czujnika jest brany sygnał? Może ktoś już przerabiał coś takiego?

    Komentarz


    • #3
      mrrudzin, Lubię to ! ;-)

      Może rzeczywiście jakiś Magik, wzorując się na problemie z systemem start-stop, wymyśli jakąś sztuczkę.

      Komentarz


      • #4
        W niektórych dieslach z grupy VAG był problem z odpalaniem gdy zużywała się pompa paliwa, dołożenie takiego "oszukiwacza" rozwiązało problem.
        W Naszym przypadku pytanie który czujnik trzebaby oszukać

        Komentarz


        • #5
          dzisiaj + 14 stopni i też odpaliło grzanie kata, robi tak raz na 10-20 odpaleń w takich temperaturach :shock:
          Tez czekam na magika na forum co to rozwiąże ;-)
          czarna perła

          Komentarz


          • #6
            Tak, to jest mega wkurzające. Mi jest wręcz wstyd czasami jak ruszam w miejscu publicznym i mi to auto szarpie i hałasuje. Ja rozumiem że to może i jest potrzebne, ale czy nie można było tego rozwiązać inaczej?

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X